Schronisko
115 psów i 80 kotów
ul. Turystyczna 2; 10-369 Olsztyn
89 526-82-15; biuro@sdz.olsztyn.eu
Kod: S1-OLSZTYN
Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie w chwili obecnej jest jednostką budżetową będącą w strukturach Gminy Olsztyn. Mieści się przy ul. Turystycznej 2 w Olsztynie w miejscu starego gospodarstwa. Piękne położenie tuż przy Lesie Miejskim i rzece Wadąg sprawia że spacery z podopiecznymi są bardzo przyjemne dla zwierząt i odprężające dla ludzi. W placówce zatrudnionych jest 14 pracowników.
Początki Schroniska datowane są od dnia 22.06.1976 roku, kiedy to Miejski Zarząd Gospodarki Terenami w Olsztynie przekazał Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Olsztynie „..teren państwowy położony przy ul. Turystycznej 2, o powierzchni ca 15000 m2 z przeznaczeniem na schronisko dla zwierząt..”. Jak wynika z dokumentów przyczyna powstania schroniska była wtedy następująca „..Znaczna ilość psów i kotów jest widoczna, ilość ta z każdym rokiem się powiększa – tak w mieście jak i okolicy. Wiele jest wypadków pokąsania przez psy ludzi. Zwierzęta te wałęsają się, żywiąc się odpadkami żywności znajdujących się na śmietnikach. Polują na zwierzęta domowe i leśne. Przez swój tryb życia są nosicielami wszelkiego rodzaju zarazków grożących dla ludzi i zwierząt domowych i leśnych. W wypadku epidemii wścieklizny, sytuacja może być groźna. W tym świetle konieczność budowy schroniska jest konieczna..” I się zaczęło w miejscu starego gospodarstwa rolnego na które składał się budynek mieszkalny, budynek gospodarczy i stodoła zaprojektowano i wybudowano nowoczesny jak na owe czasy kompleks schroniskowy.
Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie w czasie swojej działalności zmieniało miejsce w strukturze Gminy. Schroniskiem zarządzało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Las Miejski w Olsztynie, aż w końcu od 01.01.2000r. do chwili obecnej schronisko funkcjonuje jako odrębna jednostka budżetowa.
Ostatnie 20 lat to czas zmian i rozwoju schroniska. W tym czasie przeprowadzono następujące inwestycje:
Rok 2000 – budowa dwóch pawilonów dla psów i pola treningowego.
Rok 2003 – budowa wolnostojącego pawilonu dla psów z wejściami do budynku.
Rok 2008 – budowa budynku kwarantannowego dla nowo przyjmowanych psów i kotów.
Rok 2009 – budowa kociarni podzielonej na cztery niezależne ogrzewane pomieszczenia z wybiegami dla kotów dorosłych.
Rok 2010 – budowa wybiegu dla psów aktywnych „ Brzozy” i budowa trzech wybiegów dla psów starszych (we współpracy ze stowarzyszeniem Zwierzyniec Św. Franciszka).
Rok 2012 – remont kapitalny budynku głównego z całkowitym przeorganizowaniem schroniskowych funkcji (przygotowywania i gotowania karmy). Zmieniono lokalizację pomieszczeń socjalnych, księgowych i biurowych oraz utworzono salkę edukacyjną. Dobudowano gabinet weterynaryjny z oddzielna salą chirurgiczną i laboratorium. Remont połączono z kapitalnym remontem pomieszczeń psiarni.
Rok 2012 – remont pawilonu wolnostojącego dla psów.
Rok 2014 – budowa wiaty dla kotów finansowana przez stowarzyszenie Zwierzyniec Św. Franciszka.
Rok 2015 – zadaszenie wybiegów dla psów w kwarantannie przez stowarzyszenie Zwierzyniec Św. Franciszka.
Rok 2017 – powiększenie terenu i budowa nowego ogrodzenia wokół schroniska.
Rok 2018 – remont kociarni z powiększeniem i zadaszeniem wiat, budowa wiaty dla kotów FIV+ FELV+ na kwarantannie, zadaszenie kojców 55-75 dla psów, budowa osobnej strefy i kojców dla psów agresywnych przez stowarzyszenie Zwierzyniec Św. Franciszka.
Rok 2020 – 2021 remont pomieszczeń dla psów i kotów oraz korytarza w kwarantannie przez stowarzyszenie Zwierzyniec Św. Franciszka.
Rok 2021 – budowa 4 wybiegów dla psów wraz z wiatami przez stowarzyszenie Zwierzyniec Św. Franciszka oraz prywatnego darczyńcę.
Rok 2022 – odświeżenie i nowe wyposażenie budynku kociarni.
Rok 2021 – 2023 – remont pawilonu dla psów finansowany przez stowarzyszenie Zwierzyniec Św. Franciszka.
Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie nie mogłoby funkcjonować bez naszych sympatyków i wolontariuszy, dzięki którym możliwy jest tak dynamiczny rozwój naszej placówki. Za wszystko serdecznie dziękujemy w imieniu naszym oraz naszych podopiecznych.
Jak wygląda pomoc w praktyce?
To bardzo proste. Działamy na przejrzystych zasadach. Zobacz poniżej, jak w 3 krokach możesz wesprzeć schronisko w Radlinie.

Składasz zamówienie
Każde zamówienie z kodem schroniska to -10% dla Ciebie, a dla schroniska – 500g karmy.

Karma dla schroniska
Przekazujemy 500g pełnowartościowej karmy dla wybranego przez Ciebie schroniska za każde Twoje zamówienie.

Zadowolenie psiaków
Zadowolony będzie Twój pies, jak i przyjaciele ze schroniska.
Najczęściej zadawane pytania
Na czym polega pomoc schroniskom?
To bardzo proste! Zamawiając Michę Pupila dla swojego psa wybierasz schronisko, które chcesz wesprzeć, następnie w miejscu na kod rabatowy wpisujesz kod wybranego schroniska. Ty otrzymujesz 10% rabatu, a my przekażemy pełnowartościowy posiłek dla schroniska za każdą dostawę realizowaną pod Twój adres.
Ile posiłków trafi do schroniska?
Każda dostawa pod Twój adres to jeden posiłek dla schroniska. Warunkiem jest złożenie zamówienia z kodem wybranego schroniska.
Dostawa to dostarczenie pod Twoje drzwi torby z posiłkami dla Twojego Psa. Dostawę realizujemy co 14 dni, tak więc dwie dostawy to aż 1 kg świeżego jedzenia, które przekażemy dla schroniska.
Co zrobić, by pomóc wybranemu schronisku?
Wystarczy złożyć zamówienie z kodem wybranego schroniska. My przekażemy 500g pełnowartościowego posiłku za każdą dostawę zrealizowaną pod Twój adres.
Przed akcją przekazania karmy otrzymasz od nas zaproszenie do wspólnego wręczenia karmy, a po całej akcji wyślemy Ci potwierdzenie przekazania jedzonka wraz z informacją o ilości, którą przekazaliśmy dla wybranego schroniska.
Kto wybiera schroniska do akcji?
Staramy się pomagać wszystkim, dlatego jeżeli nie ma schroniska, któremu chcesz pomóc, to daj nam znać.
Dodamy schronisko i utworzymy kod, a Ty będziesz mógł pomóc psiakom razem z nami.
Jaką mam gwarancję, że przekażecie karmę?
Bo zrobimy to razem! Co Ty na to? Przed przekazaniem karmy poinformujemy Cię o planowanym terminie i zaprosimy do wspólnego udziału w całej akcji.
Jeżeli nie będziesz mógł być z nami, to nic straconego. Na Twój adres mailowy wyślemy potwierdzenie przekazania karmy wraz z dokumentacją zdjęciową i podsumowaniem akcji.
Czy schroniska wyraziły zgodę na udział w akcji?
Oczywiście! Każde schronisko, które jest widoczne na naszej stronie zaakceptowało regulamin akcji i wyraziło chęć otrzymania pomocy. Razem możemy zdziałać więcej!
Jakie jedzonko otrzymają psy ze schroniska?
Nie każdy pies ma tyle szczęścia, co Twój, dlatego chcemy podarować trochę radości i smaku także psom ze schroniska. Jedzonko, które przekazujemy to pełnowartościowe posiłki, takie same jakie trafiły do Twojego Pupila.
Micha Pupila
Psy traktujemy jak członków rodziny, dlatego uważamy, że powinny jeść co najmniej tak dobrze jak my, a nawet lepiej. Gotujemy tylko z naturalnych składników bez konserwantów, a w przypadku mięsa bez kości i chrząstek.
ATLY S.C.
Adam Bagiński, Tomasz Przestacki
Komorowo Żuławskie 59,
82-310 Komorowo Żuławskie
NIP: 5783155097
REGON: 522325525
Nr weterynaryjny: 30258301
TELEFON
+48 799 374 764
hello@michapupila.pl